• Crush

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • BLACKPINK: The Movie

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Belle

    ★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Ride or Die

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • The Half of It

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

  • Underwater

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Adam

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • Halloween

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★

  • Cam

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Love & Saucers

    ★★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½