Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Mosquita y Mari

Mosquita y Mari

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Belle

Belle

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Edit this entry  
07
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Edit this entry  
30
Nana

Nana

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Crush

Crush

2022
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Crush

Crush

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Project X

Project X

2012
×
★½
Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Stay

Stay

2005
×
★★½
Edit this entry  
09
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
FLCL

FLCL

2000
×
Edit this entry  
09
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Edit this entry  
09
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★½
Edit this entry  
09
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
Edit this entry  
09
Insurgent

Insurgent

2015
×
Edit this entry  
09
The DUFF

The DUFF

2015
×
½
Edit this entry  
09
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
½
Edit this entry  
09
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Edit this entry  
09
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
BLACKPINK: The Movie

BLACKPINK: The Movie

2021
×
Edit this entry  
09
The Purge

The Purge

2013
×
Edit this entry  
09
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★
Edit this entry  
09
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★½
Edit this entry  
09
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry