Sort by

perla has logged 29 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Irreversible

Irreversible

2002
×
Edit this entry  
29
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Splice

Splice

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Adam

Adam

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Edit this entry  
08
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
Read the review Edit this entry  
08
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Downsizing

Downsizing

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Edit this entry  
06
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
Edit this entry  
05
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Host

The Host

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry