• The Batman

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Little Fish

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Zola

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★★★★

  • Columbus

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★