Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Anxious People

Anxious People

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Sleep 'Til Christmas

No Sleep 'Til Christmas

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mistletoe Mixup

Mistletoe Mixup

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Little Death

The Little Death

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Undergods

Undergods

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Level Sixteen

Level Sixteen

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
SAS: Red Notice

SAS: Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Voyagers

Voyagers

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Resident Evil: Infinite Darkness

Resident Evil: Infinite Darkness

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
IO

IO

2019
×
★★
Read the review Edit this entry