Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Aunt Tula

Aunt Tula

1964
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Monuments Men

The Monuments Men

2014
×
★★
Edit this entry  
20
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cuban Fury

Cuban Fury

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★½
Edit this entry  
08
Barefoot in the Kitchen

Barefoot in the Kitchen

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
I, Frankenstein

I, Frankenstein

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Movie 43

Movie 43

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Devil's Due

Devil's Due

2014
×
Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Robbery at 3 o'clock

Robbery at 3 o'clock

1962
×
★★★★
Edit this entry  
11
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Walking with Dinosaurs

Walking with Dinosaurs

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Last Vegas

Last Vegas

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry