• Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Blue Bayou

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Val

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Pray Away

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • P!NK: All I Know So Far

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • The Year Earth Changed

    ★★★

  • Voyagers

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • A Week Away

    ★½

  • Seaspiracy

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • kid 90

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★½

  • Boss Level

    ★½

  • Flora & Ulysses

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★★

  • Palmer

    ★★½

  • In the Earth

    ★½

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Born a Champion

    ★½

  • The Dig

    ★★★½