Sort by

Nic has logged 228 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Togo

Togo

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fiddler: A Miracle of Miracles

Fiddler: A Miracle of Miracles

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
David Crosby: Remember My Name

David Crosby: Remember My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mike Wallace Is Here

Mike Wallace Is Here

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sea of Shadows

Sea of Shadows

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry