Sort by

Nic has logged 21 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Maiden

Maiden

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Plus One

Plus One

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Family

Family

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry