• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

  • The Batman

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Army of the Dead

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Cherry

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Coming Out

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Bad Boys for Life

    ★½

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Hazbin Hotel

    ½

  • Terminator: Dark Fate

  • The Irishman

    ★★★★

  • Peter's To-Do List

    ½

  • Knives Out

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

  • Weathering with You

    ★★

  • Crawl

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Alien: Specimen

  • Alien: Ore

  • Shazam!

    ★★

  • Alien: Alone

  • Alien: Harvest

  • Alien: Containment

  • Alien: Night Shift

  • Us

    ★★

  • Captain Marvel

    ½

  • Alita: Battle Angel

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Bumblebee

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • Halloween

    ★½

  • The Hate U Give

    ★½

  • The Predator

    ½

  • Alpha

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

    ½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Rampage

    ★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★½

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★½