Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Sisu

Sisu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mother

The Mother

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jimmy O. Yang: Guess How Much?

Jimmy O. Yang: Guess How Much?

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghosted

Ghosted

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Air

Air

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tetris

Tetris

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
Read the review Edit this entry  
02
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Marc Maron: From Bleak to Dark

Marc Maron: From Bleak to Dark

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chris Rock: Selective Outrage

Chris Rock: Selective Outrage

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Broker

Broker

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
You People

You People

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fleishman Is in Trouble

Fleishman Is in Trouble

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Plane

Plane

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hunt

Hunt

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Athena

Athena

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ambulance

Ambulance

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry