Mike has logged 138 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
Read the review Edit this entry  
29
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
His House

His House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sarah Cooper: Everything's Fine

Sarah Cooper: Everything's Fine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Choice 2020: Trump vs. Biden

The Choice 2020: Trump vs. Biden

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Avengement

Avengement

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Boys State

Boys State

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mission of Justice

Mission of Justice

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Be Water

Be Water

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
8:46

8:46

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Devs

Devs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry