• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

  • Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

  • Spencer

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • The North Water

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Cherry

    ½

  • Allen v. Farrow

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • Strawberry Mansion

    ★★½

  • In the Earth

    ★★½

  • The Little Things

  • WandaVision

    ★★½

  • The Dig

    ★½

  • Locked Down

    ★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Wild Mountain Thyme

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • The Undoing

    ★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Run

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Des

    ★★½

  • The Third Day

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★★