RSS feed for Peter
  • The Invisible Man

    ★★½

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Signal 8

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Amusement Ride

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Float

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Color-Blind

  • (tourism studies)

  • The Lion King

    ★★

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • The Traitor

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Red, White & Wasted

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Zombies

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • The Mustang

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Cold Case Hammarskjöld

    ★★★½

  • The Report

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★

  • The Farewell

    ★★½

  • Polar

  • Black Bus Stop

  • Native Son

    ★★½

  • Pelourinho, They Don’t Really Care About Us

  • Smash and Grab

  • Kitbull

  • Fyre

    ★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★½

  • Glass

    ★★★

  • Vice

    ★½

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Creed II

    ★★

  • Bird Box

    ★★

  • Adam Sandler: 100% Fresh

  • They Shall Not Grow Old

  • Chinese Portrait

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Maniac

    ★★½

  • Echo in the Canyon

    ★★

  • mid90s

    ★★½

  • Her Smell

    ★★★½

  • High Life

    ★★★½