• K.G.F: Chapter 2

    ★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Der Penny-Markt auf der Reeperbahn: Neues vom Kult-Discounter

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Colin in Black & White

  • The Four of Us

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

  • Squid Game

  • The Death of David Cronenberg

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Scenes from a Marriage

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Happily

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Fabian: Going to the Dogs

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★