Sort by

Peter has logged 23 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
Schtonk!

Schtonk!

1992
×
★★★
Edit this entry  
27
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★½
Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dreamland

Dreamland

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Snowflake

Snowflake

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Powder Blue

Powder Blue

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★½
Edit this entry  
07
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry