• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ½

  • Loki

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • The Way Back

    ★★★

  • Boys State

    ★★★½

  • The Friday Night Escape

    ★★★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Blackbird

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

  • What Men Want

    ½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • Make Us Dream

    ★★★★

  • Venom

  • Green Book

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Truth or Dare

    ★★

  • Family

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • Molly's Game

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • All Eyez on Me

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★