• The Stunt Double

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • God's Not Dead: A Light in Darkness

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Justin Timberlake + The Tennessee Kids

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Creed

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Skyfall

    ★★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

    ★★★★

  • Drive

    ★★★½

  • The Tree of Life

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Sherlock Holmes

    ★★★★

  • The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

    ★★★★