Sort by

Peter has logged 11 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Early Man

Early Man

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Ice Merchant

The Last Ice Merchant

2012
×
★★★
Edit this entry