• The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • The Super Bob Einstein Movie

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • 'Twas the Fight Before Christmas

    ★★★

  • Sing 2

    ★★½

  • Swan Song

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Awake

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★

  • Stowaway

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Spine of Night

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★★½