RSS feed for Justin

Justin has logged 456 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings

The Lord of the Rings

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Prince of Tides

The Prince of Tides

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
De Palma

De Palma

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Kes

Kes

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ruling Class

The Ruling Class

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
Edit this entry  
16
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Master Builder

A Master Builder

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
12
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jeff Garlin: Our Man in Chicago

Jeff Garlin: Our Man in Chicago

2019
×
Edit this entry  
06
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
Edit this entry  
06
Tiffany Haddish: Black Mitzvah

Tiffany Haddish: Black Mitzvah

2019
×
Edit this entry  
06
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jim Gaffigan: Mr. Universe

Jim Gaffigan: Mr. Universe

2012
×
Read the review Edit this entry  
04
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry