RSS feed for Justin

Justin has logged 40 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ashes and Diamonds

Ashes and Diamonds

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
23
Lord of the Flies

Lord of the Flies

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★½
Edit this entry  
05
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry