RSS feed for Justin

Justin has logged 39 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Breakfast with Hunter

Breakfast with Hunter

2003
×
Read the review Edit this entry  
29
Anima

Anima

2019
×
Read prior review Edit this entry  
28
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson

Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Where the Buffalo Roam

Where the Buffalo Roam

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Moon

Black Moon

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rango

Rango

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Traffic

Traffic

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sunday Bloody Sunday

Sunday Bloody Sunday

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clue

Clue

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Macbeth

Macbeth

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jellyfish Eyes

Jellyfish Eyes

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry