Justin has logged 265 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Samurai III: Duel at Ganryu Island

Samurai III: Duel at Ganryu Island

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
From Here to Eternity

From Here to Eternity

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tremors 5: Bloodlines

Tremors 5: Bloodlines

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bugs and Thugs

Bugs and Thugs

1954
×
Read the review Edit this entry  
22
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Perfect Storm

The Perfect Storm

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
An Angel at My Table

An Angel at My Table

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Good, The Bart, and The Loki

The Good, The Bart, and The Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Samurai II: Duel at Ichijoji Temple

Samurai II: Duel at Ichijoji Temple

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chip an' Dale

Chip an' Dale

1947
×
Read the review Edit this entry  
09
Devil May Hare

Devil May Hare

1954
×
Read the review Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
Read prior review Edit this entry  
07
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
How to Hook Up Your Home Theater

How to Hook Up Your Home Theater

2007
×
Read the review Edit this entry  
06
How to Play Football

How to Play Football

1944
×
Read the review Edit this entry  
05
Mickey's PhilharMagic

Mickey's PhilharMagic

2003
×
Read the review Edit this entry  
04
Falling Hare

Falling Hare

1943
×
Read the review Edit this entry  
03
Rookie Revue

Rookie Revue

1941
×
Read the review Edit this entry  
02
You Ought to Be in Pictures

You Ought to Be in Pictures

1940
×
Read the review Edit this entry  
02
Loki

Loki

2021
×
Read prior review Edit this entry  
01
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Life of Emile Zola

The Life of Emile Zola

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
UHF

UHF

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
Read prior review Edit this entry  
22
The Passion of Anna

The Passion of Anna

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
City Slickers II: The Legend of Curly's Gold

City Slickers II: The Legend of Curly's Gold

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Film Fan

The Film Fan

1939
×
Read the review Edit this entry