Peter has logged 15 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Anon

Anon

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★½
Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★½
Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Edit this entry