Sort by

Peter has logged 42 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jeune Femme

Jeune Femme

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
21 x New York

21 x New York

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Summer of '42

Summer of '42

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Nothing Factory

The Nothing Factory

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Razorback

Razorback

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mister Frost

Mister Frost

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cremaster 3

Cremaster 3

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Long Strange Trip

Long Strange Trip

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
April and the Extraordinary World

April and the Extraordinary World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Know Everybody and Everybody's Racket

I Know Everybody and Everybody's Racket

1933
×
Read the review Edit this entry  
18
Africa

Africa

1930
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Vincent

Vincent

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Young Bodies Heal Quickly

Young Bodies Heal Quickly

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
She Remembers, He Forgets

She Remembers, He Forgets

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dancing with Maria

Dancing with Maria

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Icaros: A Vision

Icaros: A Vision

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Free In Deed

Free In Deed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Good Postman

The Good Postman

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stranger in Paradise

Stranger in Paradise

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crazy Horse

Crazy Horse

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Carry On Spying

Carry On Spying

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bordertown

Bordertown

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Birdy

Birdy

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beyond the Gates

Beyond the Gates

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Torture Garden

Torture Garden

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Starcrash

Starcrash

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

1985
×
Read the review Edit this entry