• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Through My Window

    ★★

  • The King's Man

  • Don't Look Up

    ★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Squid Game

  • Cinderella

  • He's All That

    ½

  • If I Can't Have Love, I Want Power

  • The Kissing Booth 3

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Space Sweepers

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Downfalls High

  • Music

    ½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

  • Soul

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Summer of Mesa

  • The Half of It

  • Mulan

    ½

  • All the Bright Places

  • Onward

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★

  • Jiří Trnka - A Long Lost Friend

  • Let It Snow

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

  • Looking for Alaska

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

  • K-12

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Waves

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • The Lion King

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Sun Is Also a Star

  • Rocketman

    ★★★★

  • Guava Island

  • After

  • Carole & Tuesday

    ★★★½

  • Shazam!

  • Five Feet Apart

  • Everybody’s Everything

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Art of Style: Jean Cocteau

    ★★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before