Sort by

Petra has logged 16 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Love

Love

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read prior review Edit this entry  
24
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Believe in Unicorns

I Believe in Unicorns

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry