• Free Solo

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Peter Rabbit

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Assassination Nation

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★

  • Molly's Game

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

    ½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Wolf Warrior 2

    ½

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Girls Trip

  • Okja

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Power Rangers

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Baby Driver

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Logan

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Get Out

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • Sense8: Happy F*cking New Year

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

  • 13th

    ★★★★½

  • The Girl on the Train

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★½

  • Moonlight

    ★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Colossal

    ★★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • Hell or High Water

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★★

  • All We Had

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • The Huntsman: Winter's War

    ½

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Keanu

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★½

  • Whiskey Tango Foxtrot

    ★★★