Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Goodbye

Goodbye

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Cruella

Cruella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
F9

F9

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Zola

Zola

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Luca

Luca

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Life Stinks

Life Stinks

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
V

V

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pink Floyd: The Final Cut

Pink Floyd: The Final Cut

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Pink Floyd and Syd Barrett Story

The Pink Floyd and Syd Barrett Story

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunt

The Hunt

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Cremaster 1

Cremaster 1

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Monster

Monster

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Still Life (Betamale)

Still Life (Betamale)

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kumail Nanjiani: Beta Male

Kumail Nanjiani: Beta Male

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
28
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Devil and Daniel Johnston

The Devil and Daniel Johnston

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Sing

Sing

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Nobody

Nobody

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stuber

Stuber

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Hamilton

Hamilton

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Minari

Minari

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Father

The Father

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Penis

Penis

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Naruto

Naruto

×
½
Read the review Edit this entry  
27
Boruto: Naruto the Movie

Boruto: Naruto the Movie

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
½
Read the review Edit this entry