Sort by

𝔸ℕℕ𝔸 has logged 551 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
For the Love of Mary

For the Love of Mary

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
What Rats Won't Do

What Rats Won't Do

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Corridor of Mirrors

Corridor of Mirrors

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Storm in a Teacup

Storm in a Teacup

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Operation Cupid

Operation Cupid

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Son, the Hero

My Son, the Hero

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Landlord

The Landlord

2007
×
Edit this entry  
25
Good Cop, Baby Cop

Good Cop, Baby Cop

2007
×
Edit this entry  
25
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Black

Bad Black

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★
Read the review Edit this entry  
18
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★
Edit this entry  
18
Sinbad

Sinbad

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Split Second

Split Second

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Touch of Larceny

A Touch of Larceny

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midwinter Sacrifice

Midwinter Sacrifice

1946
×
Edit this entry  
11
Fianceé for Hire

Fianceé for Hire

1950
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
It Is Never Too Late

It Is Never Too Late

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
While the Door Was Locked

While the Door Was Locked

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Nanny

The Nanny

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
An Angel at My Table

An Angel at My Table

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
What a Way to Go!

What a Way to Go!

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Toto the Hero

Toto the Hero

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Girls

The Girls

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mother Night

Mother Night

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The White Cat

The White Cat

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It Conquered the World

It Conquered the World

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Footlight Parade

Footlight Parade

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Stranglers of Bombay

The Stranglers of Bombay

1959
×
★★½
Edit this entry  
18
The Last Tycoon

The Last Tycoon

1976
×
★
Read the review Edit this entry  
18
Blonde Crazy

Blonde Crazy

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Steps of Age

The Steps of Age

1950
×
Read the review Edit this entry