Sort by

Petter has logged 15 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Edit this entry  
17
The Tree Feller

The Tree Feller

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Plastposen

Plastposen

1986
×
★★½
Edit this entry  
16
Headhunters

Headhunters

2011
×
★★½
Edit this entry  
09
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Jungle

Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Alone

Alone

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Play

Play

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Beware of Children

Beware of Children

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Out Stealing Horses

Out Stealing Horses

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Amundsen

Amundsen

2019
×
★★½
Edit this entry