Sort by

Petter has logged 50 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mongoland

Mongoland

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Block

The Block

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
All That Breathes

All That Breathes

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Close

Close

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
aka Mr. Chow

aka Mr. Chow

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Twin Sisters

Twin Sisters

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tim's Vermeer

Tim's Vermeer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Broker

Broker

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
01
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★½
Edit this entry  
01
Junk Mail

Junk Mail

1997
×
★★★★
Edit this entry  
03
I Belong

I Belong

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Downfall

Downfall

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Cornelis

Cornelis

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
CODA

CODA

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Kitchen Stories

Kitchen Stories

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Woman in My Life

The Woman in My Life

2003
×
★★
Edit this entry  
13
The Best Man's Wedding

The Best Man's Wedding

2000
×
★★★½
Edit this entry  
30
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Summer Hours

Summer Hours

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Edit this entry  
12
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Significant Other

Significant Other

2022
×
★½
Edit this entry  
04
Descendant

Descendant

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Pez Outlaw

The Pez Outlaw

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
True Love Never Dies

True Love Never Dies

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
Edit this entry  
20
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★★
Edit this entry