• Irresistible

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Jesus Is King

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Children of the Sea

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★½

  • Promare

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Birthday Wonderland

    ★★★

  • Sound! Euphonium the Movie - Our Promise: A Brand New Day

    ★★★★

  • Us

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Serenity

    ★★½

  • Glass

    ★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★½

  • Gloria Bell

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Modest Heroes

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★½

  • Penguin Highway

    ★★★★

  • Flavors of Youth

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★★

  • Possum

    ★★★

  • Okko's Inn

    ★★★½

  • Burning

    ★★★½

  • Mirai

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Cold War

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★