• Deep Water

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

  • Tall Girl 2

  • Sharp Stick

    ★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Single All the Way

  • Actors

    ★★★★

  • Encanto

  • Cinderella

  • Malignant

    ★½

  • After We Fell

  • He's All That

  • The Kissing Booth 3

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

    ★½

  • Vortex

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

  • Annette

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

  • Moxie

  • The Scary of Sixty-First

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • The Mauritanian

  • Framing Britney Spears

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

  • The Princess Switch: Switched Again

  • 69: The Saga of Danny Hernandez

  • It's a Summer Film!

    ★★★½

  • Sightless

  • Nomadland

  • The Babysitter: Killer Queen

  • After We Collided

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

  • The Kissing Booth 2

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • TFW No GF

  • The Last Dance

  • Sincerely Louis C.K.

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Way Back

  • All the Bright Places

  • Promising Young Woman

  • Spree

    ½

  • Miss Americana

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

  • Jamaica Tapes

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

  • Blue Story

  • Goodbye Mommy

  • Foreign Powers

  • Good News

  • Caterina

  • Moving

  • the thing that kills me the most

  • The Sky Is Clear and Blue Today

  • Fit Model

  • Laying Out

  • November 1st

    ½

  • Tall Girl

  • Bill Burr: Paper Tiger