Sort by

peyton has logged 200 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
½
Edit this entry  
29
The Man Who Sleeps

The Man Who Sleeps

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Amateur

Amateur

1994
×
★★★
Edit this entry  
27
Flirt

Flirt

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
3 Women

3 Women

1977
×
★★★
Edit this entry  
25
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★
Edit this entry  
23
Butoh: Body on the Edge of Crisis

Butoh: Body on the Edge of Crisis

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mandy

Mandy

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Scarface

Scarface

1983
×
Edit this entry  
20
Love Meetings

Love Meetings

1964
×
★★★½
Edit this entry  
20
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mamma Roma

Mamma Roma

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Song of Love

Song of Love

1950
×
Edit this entry  
16
Premature

Premature

2014
×
½
Edit this entry  
15
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Diva

Diva

1981
×
★★★½
Edit this entry  
13
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★
Edit this entry  
13
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
½
Edit this entry  
10
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Edit this entry  
07
2 or 3 Things I Know About Her

2 or 3 Things I Know About Her

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Bratz: Rock Angelz

Bratz: Rock Angelz

2005
×
Edit this entry  
07
Contempt

Contempt

1963
×
★★★
Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Berlinmuren

Berlinmuren

2008
×
Edit this entry  
05
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
Edit this entry  
03
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
½
Edit this entry  
01
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Atrocity Exhibition

The Atrocity Exhibition

1998
×
Edit this entry  
27
Drumline

Drumline

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Decoder

Decoder

1984
×
★★★½
Edit this entry  
25
SPF-18

SPF-18

2017
×
½
Edit this entry  
25
You Get Me

You Get Me

2017
×
Edit this entry  
25
Battle Royale High School

Battle Royale High School

1987
×
★★★★
Edit this entry  
24
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bride of Deimos

Bride of Deimos

1988
×
Edit this entry  
23
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
23
La Parisienne

La Parisienne

1957
×
★★½
Edit this entry  
22
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Price of Everything

The Price of Everything

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
19
LOL

LOL

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
The DUFF

The DUFF

2015
×
Edit this entry