RSS feed for peytonreid

peytonreid has logged 69 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Time Trap

Time Trap

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Head Count

Head Count

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silent

Silent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Superstar

Superstar

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Flight 7500

Flight 7500

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Down

Down

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
K-12

K-12

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Desolation

Desolation

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Student

The Student

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Girls with Balls

Girls with Balls

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Those People

Those People

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Box

The Box

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
P2

P2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Revenge of the Nerds II: Nerds in Paradise

Revenge of the Nerds II: Nerds in Paradise

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
School Spirit

School Spirit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wig

Wig

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Brothers Grimm

The Brothers Grimm

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Revenge of the Nerds

Revenge of the Nerds

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry