• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Morbius

    ★½

  • The Bad Guys

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • Glass

    ★★★

  • Doctor Who: Resolution

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★

  • Nativity Rocks!

    ★★

  • The Grinch

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Doctor Who: The Woman Who Fell to Earth

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★