Sort by
  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★

  • Hocus Pocus 2

  • Smile

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • Blonde

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • White Noise

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Clerks III

    ★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Men

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Incantation

    ★★½

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★

  • Antlers

    ★★½

  • New York Ninja

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½