Sort by

Dave has logged 292 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Graduation Day

Graduation Day

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snapshot

Snapshot

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Madman

Madman

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zatoichi's Conspiracy

Zatoichi's Conspiracy

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pusher II

Pusher II

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pusher

Pusher

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Chinese Ghost Story

A Chinese Ghost Story

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Found Footage 3D

Found Footage 3D

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Human Tornado

The Human Tornado

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Oculus

Oculus

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cropsey

Cropsey

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Covenant

The Covenant

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Carny

Carny

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Survival of the Dead

Survival of the Dead

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
Read the review Edit this entry  
06
Please Kill Mr. Kinski

Please Kill Mr. Kinski

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Leatherface

Leatherface

2017
×
★½
Read the review Edit this entry