Dave has logged 31 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Gregory Go Boom

Gregory Go Boom

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Inspiration

Inspiration

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lady Cocoa

Lady Cocoa

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Orca

Orca

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Petey Wheatstraw

Petey Wheatstraw

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Toad Road

Toad Road

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sons of the Desert

Sons of the Desert

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Swing You Sinners!

Swing You Sinners!

1930
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
On the Comet

On the Comet

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
X: The Man with the X-Ray Eyes

X: The Man with the X-Ray Eyes

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Killer in the Family

A Killer in the Family

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Old Man of the Mountain

The Old Man of the Mountain

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brakeless

Brakeless

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Brave Archer

The Brave Archer

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Minnie the Moocher

Minnie the Moocher

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The House Is Black

The House Is Black

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bimbo's Initiation

Bimbo's Initiation

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry