Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • The Flash

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Creed III

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Black Adam

    ★★

  • Hot Seat

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Boss Level

    ★★★

  • Love Around the World

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Mass

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • The Marksman

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The God-daddy

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Fatman

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Capone

    ★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★