Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
When the Wind Blows

When the Wind Blows

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Great Debaters

The Great Debaters

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Filth

Filth

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Game of Death

Game of Death

1978
×
Read the review Edit this entry  
06
The Big Boss

The Big Boss

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Flash

The Flash

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Loft

Loft

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hart's War

Hart's War

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Highlander

Highlander

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hitchcock/Truffaut

Hitchcock/Truffaut

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Legend

Legend

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Monster's Ball

Monster's Ball

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman vs Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doom

Doom

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman: Bloodlines

Wonder Woman: Bloodlines

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Commando

Commando

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry