• Birds of Paradise

  • Spencer

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

  • Stowaway

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • The Dig

  • After Love

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Ammonite

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The New Mutants

  • Summerland

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★

  • Quiz

    ★★★

  • Shiva Baby

  • The Father

    ★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • The Devil Next Door

  • Moonlit Winter

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Make Up

  • Unbelievable

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Circus of Books

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • Hail Satan?

  • Fyre

    ★★

  • Glass

    ★★★½

  • Surviving R. Kelly

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

  • Ellen DeGeneres: Relatable

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Maniac

  • High Life

  • Tell It to the Bees

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

  • Like Father

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Extinction

    ★★½

  • Sharp Objects

    ★★★

  • Swimming with Men

  • Ideal Home

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★