• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Violet Evergarden: The Movie

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • Great Pretender

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Psycho-Pass 3: First Inspector

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • Dorohedoro

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Re:ZERO -Starting Life in Another World- The Frozen Bond

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Pokémon the Movie: The Power of Us

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Justice League

    ★½

  • Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Unicorn Store

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Death Note

    ½

  • Fireworks

    ★★½

  • Pokémon the Movie: I Choose You!

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Blame!

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Sword Art Online: The Movie – Ordinal Scale

    ★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Yu-Gi-Oh!: The Dark Side of Dimensions

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½