• The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Underground Railroad

  • Bad Trip

  • Biggie: I Got a Story to Tell

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Land

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Two Distant Strangers

  • Small Axe

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Totally Under Control

  • Soul

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Limbo

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

  • Greyhound

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Last Dance

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Zola

    ★★★

  • The Courier

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★