Parker Healey has logged 61 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
Edit this entry  
21
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Human Remains

Human Remains

1998
×
Read the review Edit this entry  
23
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Babel

Babel

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Perfection

The Perfection

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Skin

Skin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pooh: The Derrick Rose Story

Pooh: The Derrick Rose Story

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Mad God: Part 1

Mad God: Part 1

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Faces Places

Faces Places

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry