RSS feed for özge
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Edit this entry  
01
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★½
Edit this entry  
26
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Edit this entry  
03
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Alias Grace

Alias Grace

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Butterflies

Butterflies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Edit this entry  
13
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mutlu Aile Defteri

Mutlu Aile Defteri

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Flower

Flower

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
Divines

Divines

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Moana

Moana

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Brave

Brave

2012
×
Edit this entry  
31
Organize İşler: Sazan Sarmalı

Organize İşler: Sazan Sarmalı

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Led Zeppelin: Celebration Day

Led Zeppelin: Celebration Day

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Boys

Boys

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Color of Paradise

The Color of Paradise

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Edit this entry  
23
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
My Father and My Son

My Father and My Son

2005
×
Read the review Edit this entry  
20
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Edit this entry  
09
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Edit this entry  
07
Amélie

Amélie

2001
×
★★★
Edit this entry