RSS feed for Eric
  • Hollywood

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • McMillion$

    ★★★

  • The Turning

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • The Grudge

    ★★

  • Black Christmas

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Rattlesnake

    ★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • We Summon the Darkness

    ★★★

  • VHYes

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Wrinkles the Clown

    ★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Blood Machines

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ★★½

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Homewrecker

    ★★★

  • Ask Any Buddy

    ★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Satanic Panic

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • The Intruder

    ★★★½

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★

  • 4x4

    ★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • I See You

    ★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★½

  • Who Let the Dogs Out

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★

  • All the Colors of Giallo

    ★★½

  • Luce

    ★★★½

  • Greener Grass

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Lodge

    ★½

  • Fyre

    ★★★

  • Polaroid

    ★★

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★

  • Boys Night

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Hell Fest

    ★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½