• Mittagsstunde

    ★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Corsage

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Bubble

    ★★½

  • Code Haneke

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Studio 666

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • In Search of Tomorrow

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Alcarràs

    ★★★★

  • Axiom

    ★★★

  • Incredible But True

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★

  • This Much I Know to Be True

  • Dark Glasses

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Hatching

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • The Runner

  • Hellblazers

    ★★★

  • Emergency

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Dear Thomas

    ★½

  • Operation Mincemeat

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ★★

  • The United States of Insanity

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★½

  • Searching for Cannibal Holocaust

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

  • Toubab

    ★★★½

  • Maixabel

    ★★★½

  • Come to Harm

    ★½

  • Cry Macho

    ★½

  • The Last Victim

    ★★½

  • What It All Could Be

  • The Death of David Cronenberg

  • You Are Not My Mother

    ★★★½

  • Drunken Birds

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Nobody Has to Know

    ★★

  • Ennio: The Maestro

  • The Last Duel

    ★★½

  • Another World

    ★★★

  • Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

  • Halloween Kills

  • Old Henry

    ★★★★

  • Reflection

    ★★★½

  • The Falls

    ★★★

  • Happening

    ★★★★½

  • The Inner Cage